Виберіть категорію
ua
live
Дикобраз індійський
Дикобраз індійський
Найбільший гризун - «іглоносець» Євразії.
Тип: Хордові
Клас: Ссавці
Ряд: Гризуни
Родина: Дикобразові
Рід: Дикобрази
Вид: Індійський дикобраз
Основні параметри
  • Ареал - Південна і Середня Азія, Закавказзя і Близький Схід.
  • Довжина тіла - 80-90 см. Довжина хвоста - 10-15 см.
  • Вага - до 18 кг.
  • Основний раціон складають кореневища, стебла і цибулини рослин, плоди і зелень злакових.
  • Тривалість життя - близько 20 років.

Предки дикобразів були покриті шерстю, але за мільйони років еволюції вона видозмінилася і перетворилася на голки. У довжину голки дикобразів можуть досягати 30-40 сантиметрів.


Соціальна поведінка


Дикобрази – нічні тварини і свої нори починають залишати тільки з настанням сутінків. У пошуках їжі вони готові подолати кілька кілометрів і повернутися назад. Дикобраз добре «озброєний» голками, що дозволяють не побоюватися зустрічі навіть з хижаком. У природі кожен дикобраз або пара мають свою територію, але при цьому вони можуть мирно співіснувати з сусідами і тільки на нічліг розходитися кожен до свого укриття.


Розмноження


Утворюючи пару, дикобрази весь час тримаються разом, особливо виходячи на нічну годівлю, часто пересуваються практично впритул. Вагітність самки триває 110-115 днів, після чого на світ з'являється від 2 до 5 дитинчат. Дикобрази дуже турботливі батьки, вони охороняють нори і обігрівають малюків по черзі. Малюки живуть на батьківській ділянці близько двох років.


Вид і людина


Дикобраз - геральдичний символ короля Людовика XII, девіз якого «Поблизу і здалека» був запозичений у лицарського Ордена Дикобраза. У той час побутувала легенда, ніби дикобраз здатний стріляти голками на відстані, тому він був небезпечний «зблизька і здалека». Але часом дикобраз вважається символом наклепу і лихослів'я, оскільки він нібито пускає в нас свої стріли в найнесподіваніший момент.


Цікаві факти


Голки у дикобразів всередині порожнисті, це допомагає їм з легкістю триматися на воді, тому плавають ці тварини чудово.

Дикобрази просто обожнюють баштанні культури і з великим задоволенням ласують кавунами, динями, кабачками і гарбузами.

Карта зоопарку